НОВИНИ

Влада Донеччини забезпечить людей доступним житлом за їхні ж гроші

Донецька облради прийняла програму будівництва (придбання) доступного житла в області на 2011-2017 роки. Згідно з програмою, загальна вартість доступного житла складатиме 8348,5 млн, з яких 5841,2 млн гривень повинні профінансувати самі ж громадяни, які стоять на квартирному обліку.

За словами заступника голови Донецької облдержадміністрації Олександра Аліпова, на початок 2010 року на квартирному обліку в області налічувалося 84,3 тис. сімей. З них майже 70% (57,2 тис.) перебуває на обліку більше 10 років. Майже кожна третя сім'я має встановлені державою пільги на отримання житла. Щорічно покращують свої житлові умови до 3% черговиків. При цьому об'єми будівництва житла за останні 5 років зменшилися в 1,3 разу, порівняно з 1990 роком - в 5 разів.

Для забезпечення житлом громадян, які знаходяться на квартирному обліку, необхідно побудувати 5,3 млн. кв. м житла загальною вартістю близько 27,5 млрд. грн. В області розроблена програма будівництва і придбання доступного житла на 2011-2017 року, а також пілотний проект «Будуємо разом», який вже реализується в Старобешево.

Програму планують реалізувати у три етапи: на першому етапі передбачається реалізація пілотних проектів будівництва доступного житла «Будуємо разом»; на другому етапі заплановано розгортання будівництва (придбання) доступного житла; на третьому - впровадження нового фінансово-економічного механізму державної підтримки будівництва (придбання) доступного житла.

Загальний об'єм фінансування будівництва (придбання) доступного житла у рамках Програми складає 8348,5 млн.грн. з них засоби державного бюджету - 2059,2 млн.грн., місцевих бюджетів - 448,1 млн.грн., засоби населення - 5841,2 млн.грн.

Для реалізації програми передбачається будівництво (придбання) 1,6 млн.кв.м загальної площі житла і забезпечення житлом 25,6 тис. родин. Кількість черговиків скоротиться на 30%.

Як повідомлялось, 28 березня губернатор Донеччини Анатолій Близнюк заявив, що середня заробітна плата по Донецькій області, яка складає 2500 гривень, забезпечує нормальне життя у межах «біологічної норми».

29 березня Донецький міський голова Олександр Лук’янченко прокоментував заяву губернатора. Мер Донецька вважає, що 2,5 тис. гривень йому б вистачило.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.