НОВИНИ

Німеччина почала виводити військових з авіабази у Туреччині

Після виведення літаків ВПС Німеччини продовжать участь в операції проти ІД, діючи з авіабази в Йорданії.

Бундесвер почав виведення військових з авіабази Інджірлік в Туреччині, повідомляє Reuters з посиланням на представника Міністерства оборони Німеччини. 

На території авіабази був присутній контингент приблизно з 260 німецьких військовослужбовців, які були задіяні в операції проти угрупування «Ісламська держава» (ІД). Інджірлік також служив базою для німецьких літаків Tornado, які завдавали авіаударів по ісламістам.

Після виведення літаків з Туреччини ВПС Німеччини продовжать участь в операції проти ІД, діючи з авіабази в Йорданії. Завершити переведення планується до жовтня, а покинути територію Туреччини німецькі військові планують до кінця липня. Підтримку в транспортуванні обладнання їм надає армія США.

Як повідомлялось раніше, Анкара 28 червня направила офіційний запит до Берліна про виступ турецького президента в Гамбурзі, куди він прибув для участі в саміті G20. Глава МЗС Німеччини Зігмар Габріель заявив про неможливість подібного виступу, оскільки для підтримки безпеки для виступу такого масштабу може не вистачити наявних сил поліції. Крім того, даний виступ Габріель розцінив як недоречний на тлі гострих розбіжностей між Берліном і Анкарою.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у відповідь заявив, що Німеччина чинить "самогубство", забороняючи йому виступити перед етнічними турками, які проживають в ФРН. 

Нагадаємо, Німеччина вирішила перемістити своїх військових з турецької авіабази "Інджірлік" після останньої спроби врегулювати конфлікт між Берліном і Анкарою навколо права німецьких парламентаріїв відвідувати солдатів бундесверу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.