НОВИНИ

Держкіно заборонило український серіал та російський фільм

Згідно з висновком, твори порушують закон, оскільки популяризують органи держави-агресора чи радянські органи державної безпеки.

Державне агентство з питань кіно заборонило показ українського серіалу "Офіцерські дружини" і російського фільму "Завдання особливої важливості. Операція "Тайфун". Про це повідомляється на Facebook-сторінці Держкіно.

Згідно з повідомленням, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулася до Держкіно з проханням розглянути на засіданні експертної комісії з питань кіно питання про дотримання чинного законодавства в демонстрації серіалу "Офіцерські дружини" (реж. Д. Петрунь, Україна, 2015) і фільму "Завдання особливої важливості. Операція "Тайфун" (реж. П. Амелін, Росія, 2013).

За результатами перегляду, експертна комісія більшістю голосів ухвалила рішення анулювати прокатні посвідчення на право розповсюдження і демонстрування та скасувати державну реєстрацію вищезазначених творів як таких, які містять порушення чинного законодавства, а саме ст. 15-1 (розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію органів держави-агресора, радянських органів державної безпеки) закону "Про кінематографію".

Нагадаємо, 22 квітня 2016 року в Україні набули чинності зміни до закону "Про кінематографію", згідно з якими забороняється демонстрація російських фільмів, не лише відзнятих після 1 січня 2014 року, але й показаних після цієї дати.