НОВИНИ

В Україні стартує вступна кампанія

29 червня абітурієнти створюють електронні кабінети та подають дев'ять заяв на чотири спеціальності.

У середу, 29 червня, стартує вступна кампанія до вищих навчальних закладів України. Про це на брифінгу повідомила міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

"29 червня абітурієнти створюють електронні кабінети та подають дев'ять заяв на чотири спеціальності. Це можуть бути заяви як до одного ВНЗ, так і до дев'яти. Ми не обмежуємо кількість ВНЗ, а тільки кількість спеціальностей" ,- сказала Гриневич.

Реєстрація відбувається на сайті ez.osvitavsim.ua.

Цього року також діє система пріоритетності, коли абітурієнт визначає за шкалою від 1 до 9 пріоритетність своїх заяв до вишів, де 1 - найвища пріоритетність.

Заяви подаються в електронному кабінеті з 12 липня до 26 липня. Оприлюднення рейтингових списків зарахування за результатами ЗНО відбудеться не пізніше 12-ї години 1 серпня. З 12 по 20 липня відбувається зарахування на основі співбесід та конкурсів. Оприлюднення списків зарахованих за співбесідою та творчими конкурсами відбудеться не пізніше 24 липня. 

Цього року для вступу діють сертифікати ЗНО 2016 та 2017 років.

Міністр повідомила, що при приймальних комісіях ВНЗ працюватимуть відділи технічної підтримки, до яких можна звернутися у випадку проблем з реєстрацією чи у випадку відсутності можливості самостійно створити електронний кабінет.

Також, як повідомила Гриневич, під час вступної кампанії працюватиме гаряча лінія, окремо працюватиме гаряча лінія для вступників з Криму та з окупованих територій Донбасу.

Нагадаємо, для вступників з тимчасово окупованих територій запрацювали освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна", через які вони можуть вступити до вишів за спрощеною процедурою без ЗНО

Також зазначимо, Міністерство освіти і науки України скасувало наказ №637, яким, за поданням МОЗ, встановлювалось, зокрема, введення мінімального прохідного бар'єру для абітурієнтів медичних спеціальностей - 150 балів з кожного конкурсного предмета ЗНО. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.