НОВИНИ

Суд зобов'язав показати папери щодо угоди про реструктуризацію держборгу, підписані Яресько

Мінфін має надати копії всіх підписаних та затверджених документів.

Київський апеляційний адміністративний суд зобов'язав Міністерство фінансів надати копії документів, підписаних тодішнім міністром фінансів Наталією Яресько та її командою в рамках переговорів зі Спеціальним комітетом кредиторів щодо угоди з реструктуризації боргу. Про це йдеться в ухвалі суду від 17 травня 2017 року.

«Надати копії всіх підписаних та затверджених документів, що стосувались запозичень зазначеними нижче суб'єктами, загальною номінальною вартістю 22,6 млрд дол., а саме: державні єврооблігації і єврооблігації ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» (Fininpro) - 18 млрд дол., гарантовані державою зовнішні валютні кредити державних підприємств (Укравтодор, Укрмедпостач, КБ «Южне») - близько 0,7 млрд дол., єврооблігації міста Києва - близько 0,6 млрд дол., єврооблігації Укрзалізниці - 0,5 млрд, зовнішні (приватні) борги Ощадбанку та Укрексімбанку - 2,8 млрд», - йдеться в ухвалі.

Також зазначається, що Мінфін має надати копії документів, підписаних Яресько та її командою в рамках переговорів зі Спеціальним комітетом кредиторів, щодо угоди з реструктуризації боргу.

Як відомо, в результаті проведених урядом України та міністром фінансів Наталією Яресько переговорів з клубом кредиторів України, які відбувались з березня 2015 року і завершились 27 серпня 2015-го, була досягнута згода про реструктуризацію боргу України. Угода передбачає списання 20% боргу та подовження на чотири роки терміну погашення українських єврооблігацій. Відповідно до досягнутих з клубом кредиторів домовленостей, угода передбачає негайне списання 20% основного боргу України (близько 3,6-3,8 млрд дол.), що зменшує гарантований борг з приблизно 19,3 млрд до 15,5 млрд дол. При цьому за цінними паперами має бути підвищено середньозважену купонну ставку з 7,22% до 7,75% річних. Також встановлено відтермінування погашення єврооблігацій на 4 роки - з 2015-2023 рр. до 2019-2027 рр., за ці 4 роки Україна мала б сплатити за кредитами близько 15 млрд дол.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.