НОВИНИ

Нардепи ліквідували комісію у справах колишніх партизанів при Верховній Раді

За таке рішення віддали свої голоси 229 народних депутатів.

Верховна Рада України у вівторок, 23 травня, припинила діяльність Комісії у справах колишніх партизанів Великої вітчизняної війни 1941–1945 років, проголосувавши за проект постанови №5688.

За таке рішення віддали свої голоси 229 народних депутатів за мінімально потрібних 226, однак обранці п'ять разів повертатися до голосування через те, що не вистачало голосів.

Народний депутат Юрій Шухевич заявив, що існування комісії у справах партизанів суперечить Конституції, згідно з якою парламент має право створювати тимчасові слідчі і тимчасові спеціальні комісії.

Окрім того, Шухевич, як є ініціатором цієї постанови, сказав, що реорганізація комісії потрібна у зв'язку з ухваленням законів про декомунізацію.

"Комісія демонструє вороже ставлення до інших численних підпільних рухів опору тоталітаризму. Зокрема, у публікаціях комісії акцентовано заперечується боротьба за незалежність України найбільш масовим і численним рухом опору – Організацією українських націоналістів і Українською повстанською армією. Парадоксальним фактом є те, що така діяльність комісії фінансується і забезпечується державою", – йдеться у пояснювальній записці до проекту постанови.

Рада рекомендувала Міністерству соціальної політики створити спеціалізований підрозділ у справах колишніх партизанів у складі Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Зазначимо, що ліквідовану Комісію створили при президії Верховної Ради УРСР у 1948 році. У 1998 році вона була реорганізована в комісію при Верховній Раді України.

Нагадаємо, український парламент запросив генпрокурора Юрія Луценка прозвітувати у Верховній Раді у середу, 24 травня. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.