НОВИНИ

Швейцарці відмовилися від АЕС на користь поновлюваних джерел енергії

Разом з тим в країні, як і раніше, будуть дозволені дослідження в сфері ядерної енергетики.

У Швейцарії на референдумі щодо нової стратегії розвитку енергетики країни перемогли прихильники відмови від атомної енергетики. Про це свідчать результати голосування, які опубліковані на сайті швейцарського уряду.

За «Енергетичну стратегію 2050», яка передбачає відмову від будівництва нових АЕС, проголосували 58% жителів країни. У коментарі уряду Швейцарії до стратегії пояснюється, що АЕС, які діють в країні, будуть продовжувати працювати, поки вони не становлять загрози безпеці. Разом з тим в країні, як і раніше, будуть дозволені дослідження в сфері ядерної енергетики.

Поштовхом до відмови від будівництва АЕС в Швейцарії стала аварія на атомній електростанції «Фукусіма» в Японії. Підвищення вимог безпеки до реакторів призвело до того, що будівництво нових АЕС стало занадто витратним. Крім того, під питанням залишається і проблема утилізації ядерних відходів.

У відповідності зі стратегією в країні передбачено збільшення частки поновлюваних джерел енергії в загальній структурі споживання електрики. Крім того, в Швейцарії розраховують знизити залежність від імпорту енергоносіїв.

У Швейцарії в даний час діють п'ять атомних електростанцій. Вони забезпечують близько 33% виробництва електроенергії в країні. Згідно з даними журналу Bulletin of the Atomic Scientists, термін експлуатації вже перевищив 40 років.

Нагадаємо, у листопаді минулого року громадяни Швейцарії на референдумі проголосували проти прискореної відмови від атомної енергетики. Пропозиція полягала в тому, щоб повністю відмовитися від атомної енергетики з 2029 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.