НОВИНИ

Комітет рекомендував Раді розглянути позбавлення Артеменка мандата

Сам Артеменко просить не розглядати таке питання, оскільки він оскаржив указ про позбавлення його громадянства.

Комітет з питань регламенту Верховної Ради затвердив проект постанови про дострокове припинення повноважень позафракційного народного депутата Андрія Артеменка і рекомендував парламентарям розглянути його в сесійній залі. Відповідне рішення члени комітету прийняли на засіданні в понеділок.

На засіданні комітету не був присутній ні сам Артеменко, ні його адвокати.

Як зазначив керівник комітету Павло Пинзеник, надійшов текст указу про припинення громадянства Артеменка, в зв'язку з яким виникають правові підстави для припинення депутатських повноважень парламентаря.

За словами Пинзеника, в комітет також надійшло прохання Артеменка не розглядати це питання на засіданні в зв'язку з тим, що указ президента оскаржений у Вищому адміністративному суді України, а також, у зв'язку з тим, що "в рамках цього адміністративного провадження він заявив клопотання про припинення дії відповідного указу президента в частині припинення його громадянства".

Керівник комітету зазначив, що за наявними в комітеті матеріалами, указ президента є чинним в повному обсязі.

"У зв'язку з викладеним проектом рішення, який міститься в ваших матеріалах, пропонується внести на розгляд Верховної Ради проект відповідної постанови про припинення повноважень народного депутата Андрія Артеменка", - озвучив керівник комітету рішення перед винесенням на голосування.

Нагадаємо, Державна міграційна служба підтвердила і вважає законним припинення президентом Петром Порошенком українського громадянства народного депутата Верховної Ради Андрія Артеменка. Сам Артеменко назвав необґрунтованим можливе позбавлення його громадянства України і заявив, що оскаржить його в разі підтвердження інформації. Підставою для цього стала наявність у депутата канадського паспорта.

Артеменко опинився в центрі уваги ЗМІ після того, як NYT повідомила про те, що він розробив "концепцію" укладення миру між Україною і Росією і зняття санкцій з Москви і передав її раднику президента США Дональда Трампа Майклу Флінну незадовго до його відставки.

Крім того, прокуратура розпочала проти Артеменка кримінальне провадження у справі про державну зраду. Радикальна партія виключила Артеменка зі складу фракції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.