НОВИНИ

Бразилія скасувала режим надзвичайного стану, введений через вірус Зіка

Режим діяв в області охорони здоров'я з листопада 2015 року.

Уряд Бразилії оголосив про припинення режиму надзвичайної ситуації в області охорони здоров'я, який діяв в країні з листопада 2015 року через вірусу Зіка. Хоча хвороба продовжує впливати на здоров'я населення, це вже не "несподівана або незвичайна подія". До того ж в цьому році скоротилося число хворих, повідомляє телеканал Telesur.

За даними епідеміологічного бюлетеня, з 1 січня по 15 квітня 2017 року було зареєстровано 7911 ймовірних випадків зараження вірусом. Цей показник на 95,4% нижче, ніж за аналогічний період в 2016 році (170 535 випадків).

Що ж стосується мікроцефалії, що виявляється у дитини при зараженні матері вірусом Зіка під час вагітності, то в цьому році підтверджено 230 нових випадків і зафіксовано 2837 ймовірних. Для порівняння, з початку НС і до кінця 2016 року епідеміологи зареєстрували 2205 підтверджених випадків мікроцефалії у дітей. Кількість повідомлень про підозру на захворювання досягло 10 тисяч.

У заяві Міністерства охорони здоров'я Бразилії говориться, що країна "вже не відповідає вимогам, необхідним для підтримання режиму надзвичайного стану". Разом з тим "закінчення надзвичайного стану не означає припинення спостереження або допомоги" постраждалим сім'ям, заявив Адеільсон Кавальканті, секретар з нагляду за здоров'ям в Міністерстві охорони здоров'я Бразилії.

Нагадаємо, 19 листопада 2016 Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила, що вірус Зіка вже не становить надзвичайної ситуації міжнародного масштабу в галузі охорони здоров’я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.