НОВИНИ

Суд відпустив продавця викраденого стародруку "Апостол" під особисте зобов'язання

Підозрюваний може вільно пересуватися по місту, але на першу вимогу повинен прибути до слідчих.

Продавця викраденої з національної бібліотеки Вернадського стародруку "Апостол" відпустили під особисте зобов'язання. Відповідне рішення суд ухвалив 27 квітня.

Із 35-річного киянина зняли наручники прямо в залі суду. Відтепер підозрюваний може вільно пересуватися по місту, але на першу вимогу повинен прибути до слідчих.

Прокурори вимагали, щоб він цілодобово був під домашнім арештом. Тепер державне обвинувачення планує провести допит нових свідків і продовжити вести слідство.

Як повідомлялося, чоловіка затримали в одному з ресторанів Києва в момент, коли той хотів продати вкрадену книгу. Її вартість експерти оцінювали в 2,5 мільйона гривень. Двоє чоловіків, які його супроводжували, зараз проходять у справі, як свідки.

Нагадаємо, у травні 2016 року з Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського в Києві викрали примірник  «Апостола» Івана Федорова, надрукований 1574 року. «Апостол» Івана Федорова є першою друкованою книгою в Україні. Відомо про понад 90 примірників цього видання.

У середині листопада працівники Служби безпеки попередили вивезення до Росії книги, схожої на стародрук "Апостол". Видання намагався переправити в РФ громадянин України у мікроавтобусі з російськими номерами. Чоловік за гроші погодився доставити раритетну книжку замовникам з міста Шебекіно у Білгородській області Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.