НОВИНИ

У Туреччині через зв'язки з опозицією відсторонили понад 9 тисяч поліцейських

Окрім того, під час спецоперації затримали 1009 осіб, яких підозрюють у зв'язках з Гюленом.

У Туреччині в середу, 26 квітня, від служби відсторонені 9103 поліцейських через зв'язки з опозиційним мусульманським богословом Фетхуллахом Ґюленом, якого Анкара звинувачує в організації невдалого перевороту, повідомили ЗМІ.

Окрім того, зазначається, що правоохоронні органи Туреччини під час однієї з наймасштабніших операцій за останні кілька місяців затримали 1009 осіб, які також підозрюваних у зв'язках з Гюленом.

Відзначається, що всього в списку осіб для затримання фігурують 3224 людини.

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення. 

Після  невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту.

Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.