НОВИНИ

МВФ визнав відсутність впливу рішення суду Лондона щодо "боргу Януковича" на співпрацю з Україною

У той же час, у меморандумі наголошується на необхідності подальших зусиль з боку України щодо врегулювання цієї ситуації для досягнення встановлених програмою співпраці цілей.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду визнала відсутність впливу на програму співпраці з Україною рішення Високого суду Лондона за позовом РФ щодо єврооблігацій на $3 млрд. Про це повідомляється в матеріалах Фонду.

Зазначається, що суд Лондона ухвалив прискорений розгляд позову РФ до України, але разом з тим вирішив заморозити виконання зазначеного рішення до наступного засідання, яке очікується в кінці травня. Суд також надав Україні право на апеляцію на вказане рішення.

"Таким чином, рішення суду Лондона не змінює висновку місії МВФ, що Україною були дотримані всі вимоги в рамках оновленої політики кредитування МВФ (Lending-into-Arrears Policy)", - повідомляється в матеріалах МВФ.

У той же час в документі наголошується на необхідності подальших зусиль з боку України щодо врегулювання цієї ситуації для досягнення встановлених програмою співпраці цілей.

У свою чергу, глава місії МВФ в Україні Рон Ван Руден під час телефонної конференції у вівторок повідомив, що рада директорів буде проводити оцінку дотримання Україною вимог політики кредитування МВФ у всіх подальших переглядах програми співпраці EFF.

Як повідомлялося, Росія подала в суд Лондона позов проти України через «борг Януковича». 29 березня суд ухвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на $3 млрд. В той же час в рішенні суду відсутнє остаточне рішення по суті спору.

Також нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд повідомив 16 грудня 2015 року, що борг України перед Росією на 3 мільярди доларів, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.

Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам. 1 січня Міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною $3 млрд кредиту. У свою чергу, тодішній міністр фінансів України Наталія Яресько заявляла, що питання держборгу України перед Російською Федерацією можна вирішити без суду.

4 травня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення зміни до статті 4 закону України "Про особливості здійснення угод з державним, гарантованим державою боргом і місцевим боргом", яким продовжується термін дії тимчасового мораторію на виплати за випущеними в грудні 2013 року і викупленими Фондом національного добробуту РФ дворічним єврооблігаціями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.