НОВИНИ

У Бразилії учасники протесту проти пенсійної реформи зайняли будівлю Мінфіну

Напередодні профспілки і громадські організації провели акції протесту по всій країни.

Десятки тисяч людей в Бразилії взяли участь у протестах проти запланованої в країні реформи пенсійної системи, запропонованої президентом Мішелем Темери. У столиці держави, місті Бразиліа, сотні людей зайняли будівлю Міністерства фінансів, а в Сан-Паулу учасники протестів перекрили дорожній рух, пише Globo.

Раніше повідомлялося, що демонстранти, число яких становить близько 1,5 тисячі осіб, блокують вхід в будівлю Мінфіну, перешкоджаючи проходу співробітників відомства. Кілька мітингувальників розбили скло в установі.

Напередодні профспілки і громадські організації Бразилії провели акції проти пенсійної реформи по всій країни. У багатьох населених пунктах через демонстрації утворилися багатокілометрові пробки. У Сан-Паулу загальна довжина ділянок доріг з утрудненим рухом в годину пік досягла 201 км.

У Сан-Паулу і Ріо-де-Жанейро одноденний страйк оголосили водії автобусів і співробітники метро. Також працівники транспорту не вийшли на роботу в містах Ресіфі, Куритиба і Белу-Орізонті. У Ріо-де-Жанейро до акції протесту приєдналися вчителі десятків середніх шкіл, через що були скасовані заняття.

Уряд країни планує підвищити пенсійний вік до 65 років і скоротити пільги деяким категоріям громадян. Для отримання повних виплат буде потрібно 49 років пенсійних внесків (зараз - 35 для чоловіків і 30 для жінок).

Схема пенсійної реформи викликала масове невдоволення з боку населення, оскільки зараз велика кількість категорій громадян розраховують отримувати свою пенсію вже в 54 роки. У Бразилії немає офіційного мінімального віку виходу на пенсію, середній показник по країні становить 58 років. Наразі Бразилія переживає найгірший економічний спад.

Нагадаємо, у грудні минулого року більше десяти штатів Бразилії охопили масові протести проти поправок до Конституції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.