НОВИНИ

Рада звернулася до іноземних парламентів із закликом засудити російську агресію на Донбасі

Парламент також звернувся до міжнародних організацій щодо розслідування можливого скоєння воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому проект постанови №6039 "Про звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав та міжнародних організацій щодо засудження ескалації збройної агресії Російської Федерації проти України". За документ проголосували 258 нардепів.

У зверненні наголошується на неприпустимості умисного використання цивільних об’єктів як воєнних цілей. Депутати засудили застосовування нападів невибіркового характеру і зброї невибіркової дії та інших заборонених засобів і методів ведення війни, зокрема використання цивільних об’єктів для прикриття важких озброєнь.

Також акцентується увага на неприпустимості використання артилерії та ракетних систем залпового вогню в районах скупчення або проживання цивільного населення. Рада також зазначила необхідність відвернення гуманітарної катастрофи, що загрожує місту Авдіївка Донецької області.

Читайте також: Битва за Авдіївку показала владні ігри на сході України - FT

"Верховна Рада України закликає парламенти іноземних держав та міжнародні організації засудити Російську Федерацію за порушення режиму припинення вогню, передбаченого Мінськими домовленостями, навмисну руйнацію іррегулярними та регулярними збройними формуваннями Російської Федерації міста Авдіївка Донецької області та варварські напади на об’єкти, необхідні для виживання цивільного населення", - наголошується в документі.

Рада також закликає ОБСЄ сприяти дотриманню Росією режиму припинення вогню на Донбасі, зокрема в районі Авдіївки.

Парламент також звернувся до міжнародних організацій, представників громадянського суспільства, правозахисних організацій із закликом розслідувати випадки серйозних порушень міжнародного гуманітарного права в ході нинішньої ескалації збройної агресії РФ проти України, зокрема можливого скоєння воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Крім того, Рада доручила Генеральній прокуратурі України надіслати до Міжнародного кримінального суду матеріали і документи, які свідчать про порушення міжнародного гуманітарного права під час ескалації збройної агресії РФ, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян.

Нагадаємо, раніше секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що Росія активізувала перекидання техніки, зброї та військових на територію Донбасу.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.