НОВИНИ

СЦКК: Розведення сил у Станиці Луганській досі неможливе

За словами керівника української сторони, бойовики стріляють поблизу населеного пункту майже щодня.

Розведення сил у Станиці Луганській неможливе, бойовики майже щоденно порушують "режим тиші". Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив керівник української сторони СЦКК Анатолій Петренко.

"Загальна ситуація залишається складною вздовж всієї лінії розмежування. Певним чином спостерігається відносне зниження інтенсивності застосування важкого озброєння, ствольної артилерії і мінометів, але все ж таки неспокійно, оскільки противник застосовує стрілецьку зброю. Те, що стосується Станиці Луганської, розведення там не є можливим через систематичні порушення "режиму припинення вогню" з боку незаконних збройних формувань. Насправді такі обстріли відбуваються майже щоденно. Для статистики, таких порушень було зафіксовано 37 лише в грудні. І зараз, 23 січня, ми маємо 32 порушення. Вчора вогонь по Станиці Луганській відкривався три рази", - зазначив він.

Петренко підкреслив, що для бойовиків важлива Станиця Луганська, оскільки це стратегічний напрямок на Луганськ. "Вони відносно наших позицій мають переважно тактичне розташування, їхні позиції добре фортифікаційно обладнані. І на цей час немає підстав говорити про те, що вони налаштовані і здійснюють конкретні кроки для того, щоб знизити напругу і відвести війська на цій ділянці", - додав він.

Також нагадаємо, що Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на трьох ділянках на Донбасі. Відповідно до цієї угоди, розведення сторін можливе лише після семи днів дотримання режиму припинення вогню. 

1 жовтня відведення відбулося поблизу Золотого, 7 жовтня – біля Петрівського, у Станиці Луганській воно не відбулося через обстріли бойовиків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.