НОВИНИ

Конституційний суд Німеччини вирішив не забороняти ультраправу партію

Їм закидали прагнення ліквідувати демократичний лад в країні.

Конституційний суд Німеччини у вівторок, 17 січня, виніс вердикт у справі про заборону Націонал-демократичної партії Німеччини (НДПН). Суд вирішив, що підстав заборонити діяльність політичної сили на території ФРН немає, оскільки вона не становить загрози демократичному ладу в країні, інформує AFP.

Представникам партії закидали прагнення ліквідувати демократичний лад в країні - таке формулювання міститься у позові про заборону НДПН, поданому у 2013 році до суду Бундесратом.

У своєму вступному виступі під час судових слухань голова Конституційного суду Андреас Фоскуле назвав заборону будь-якої партії «палицею з двома кінцями», пояснивши, що такий захід «обмежує свободу, щоб її ж і зберегти». 

«Будь-який судовий процес про заборону як таку є серйозним випробуванням для вільної демократичної правової держави», - наголосив Фоскуле.

За його словами, «немає переконливих доказів того, що діяльність партії може привести її до успіху».


НДПН натепер налічує близько 5000 членів та не має великого впливу в Німеччині. З близько 230 тисяч депутатів місцевих органів влади по всій країні близько 360 є членами НПДН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.