НОВИНИ

Рівень радіації поблизу ЧАЕС змінився після насування арки

Встановлення арки дозволило виключити потрапляння атмосферних опадів всередину об'єкта, що раніше було головним фактором ерозії та руйнування будівельних конструкцій, а також перенесення радіоактивних речовин.

Радіаційний фон на промисловому майданчику навколо зруйнованого четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС знизився вдвічі в результаті насування арки наприкінці 2016 року. Про це розповів заступник директора об'єкта «Укриття» Сергій Кондратенко.

«Хоча до завершення будівництва нового безпечного конфайнмента та введення систем у проектний режим залишається ще рік, насування арки вже вплинуло на поточну безпеку об'єкта. Після встановлення НБК у проектне положення потужність дози навколо арки знизилася більш ніж удвічі», – йдеться в повідомленні.

Дивіться фоторепортаж: Четвертий енергоблок ЧАЕС накрили Аркою

Встановлення арки дозволило виключити потрапляння атмосферних опадів всередину об'єкта, що раніше було головним фактором ерозії та руйнування будівельних конструкцій, а також перенесення радіоактивних речовин. Важливим чинником у частині підвищення безпеки укриття тепер є відсутність снігу на даху й тиску вітру на стіни об'єкта.

Нагадаємо, 29 листопада 2016 року відбулося насування арки. Будівництво укриття стартувало наприкінці 2010 року. До роботи над аркою висотою 110 м, шириною 257 м і довжиною 164 м були залучені 10 тисяч фахівців із 40 країн. Для будівництва свої зусилля разом з Україною об'єднали 28 країн-донорів, які зібрали понад 1 млрд 417 млн євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.