НОВИНИ

Оксана Сироїд: У 2017-му Україна стане іспитом на сумління для демократичних держав

Бути відданим принципам свободи та гідності означає прийняти Україну як державу, яка відбулася і яка не мусить нікому доводити право на своє існування.

Україна у 2017 році буде іспитом на сумління, який примушуватиме демократичні держави до непростого ціннісного вибору. Про це у своєму матеріалі для Тижня пише заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд.

«Декларовані десятиліттями цінності стверджують, що покарання жертви — це тортури й приниження людської гідності. Тому вимагати від України визнати війну на Сході внутрішнім конфліктом, зокрема провести амністію, вибори під окупацією і визнати особливий статус окупованих територій, — це карати жертву й принижувати гідність 40 млн українців. Західні держави можуть і далі тиснути, але тоді вони мусять визнати, що не права людини, демократія та верховенство права, а сила, страх і торговельний баланс стали для них засадничими принципами. А ще мають пам’ятати, що, штовхаючи Україну в обійми Росії, вони вкотре утвердять останню в її безкарності та неминуче заохотять до нових конфліктів. Це також шлях до повної корозії всіх міжнародних організацій, членом яких є РФ, а отже, банкрутства всього правового та безпекового порядку у світі», — йдеться у статті.

За словами Сироїд, якщо ж принципи людської гідності, прав людини, демократії та верховенства права лишаються цінністю, то Захід усе ще має шанс спробувати реалістично сприймати Росію і загрози від неї. Вести діалог із РФ потрібно, але не як із «миротворцем, що демократизується», а як із агресивним, маніпулятивним і деспотичним гравцем. Тоді ще є надія перезавантажити безпековий та правовий порядок, а разом із тим хоча б деякі з міжнародних організацій, відвівши в них Росії відповідне місце.

«Зрештою, бути відданим принципам свободи та гідності означає прийняти Україну як державу, яка відбулася і яка не мусить нікому доводити право на своє існування. Таке переосмислення дасть змогу побачити в Україні з її хоч і драматичним, але унікальним досвідом відносин зі своїм північним сусідом ключ до вирішення багатьох безпекових проблем», — наголосила заступник голови ВР.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2017»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.