НОВИНИ

Цьогоріч в Україні звели 14 нових об’єктів відновлюваної енергетики – експерт

Серед них 12 проектів — це об’єкти сонячної енергетики.

За підсумками першої половини 2016 року в Україні було зведено 14 нових об’єктів відновлюваної енергетики загальною потужністю майже 39 МВт. Про це в матеріалі Тижня пише Юлія Березовська, директор консалтингової компанії Grow Grow, експерт з питань "зеленої" енергетики.

Серед них 12 проектів потужністю 37 МВт — це об’єкти сонячної енергетики, 2 потужністю 2 МВт — сегмент біомаси. У вітроенергетиці та малій гідроенергетиці нові об’єкти 2016-го поки що не будувалися. Інвестиції в зазначені проекти становили понад €42 млн.

"Прикметно, що торік за аналогічний період у сегменті сонячної енергетики не було зведено жодного нового об’єкта, що було пов’язано не так зі збільшеними через воєнний конфлікт ризиками, як із дією правил місцевої складової, що дозволяло девелоперам купувати тільки українські модулі. Черги з охочих масового скуповувати вітчизняну продукцію не спостерігалося. Причина — вищі ціни, ніж на китайську продукцію. Влітку минулого року вимогу скасували, що фактично стало початком нового етапу розвитку галузі", - пише Березовська.

Експерт зазначає, що станом на 1 липня 2016 року загальна потужність всіх українських об’єктів «зеленої» генерації, що включає об’єкти сонячної та вітряної енергетики, малі ГЕС та електростанції на біомасі (біогазові станції), перевищила 1028 МВт. Якщо говорити про питому частку відновлюваної енергетики в загальному енергобалансі країни, то цей показник становив трохи більше ніж 2%.

Детальніше читайте у черговому номері Українського тижня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.