НОВИНИ

У ЄС відреагували на заборону Меджлісу Верховним судом РФ

Рішення РФ назвали серйозним нападом на права кримських татар в цілому.

У ЄС заявили, що заборона Меджлісу є серйозним нападом на права кримських татар та закликали РФ повною мірою забезпечувати їхні права у відповідності з міжнародним правом. Про це сказав посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, повідомили в представництві Євросоюзу.

«Як ми вже говорили, коли було прийняте рішення так званого «Верховного Суду» Криму про заборону діяльності Меджлісу 26 квітня, рішення Верховного Суду РФ, яке підтвердило цю заборону, є серйозним нападом на права кримських татар в цілому», – сказав він.

Мінгареллі заявив, що таке рішення загострює ситуацію з правами людини в Криму з моменту незаконної анексії півострова Росією, включаючи переслідування осіб, що належать до меншин.

Він закликав РФ повною мірою забезпечувати права кримських татар у відповідності з міжнародним правом.

«Повна відповідність з міжнародними стандартами в галузі прав людини та іншими зобов'язаннями за міжнародним правом, зокрема, в даному випадку, що стосується кримсько-татарської громади, має бути забезпечена без затримок», – сказав він.

Як повідомлялося, в четвер, 29 вересня, Верховний суд РФ остаточно визнав законною заборону діяльності Меджлісукримських татар на території Росії як "екстремістської організації". Таким чином, була відхилена апеляційна скарга представників Меджлісу.

26 квітня підконтрольний Росії "Верховний суд" Криму заборонив Меджліс, визнавши його екстремістською організацією. Ініціатором процесу була так званий прокурор Криму Наталія Поклонська, вона заявила, що Меджліс нібито співпрацює з організацією "Хізб ут-Тахрір", визнаною в РФ терористичною.

За словами голови Меджлісу Рефата Чубарова, з набуттям чинності рішення Верховного суду Російської Федерації про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу під загрозу ув’язнення підпадають до 3 тисяч членів цієї організації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.