НОВИНИ

СБУ і НАТО підписали угоду про охорону інформації з обмеженим доступом

Угода деталізує процедури взаємної охорони інформації з обмеженим доступом, передбачені загальною Угодою про безпеку між Україною і НАТО від 1995 року.

Під час візиту в Україну делегації НАТО на чолі з Директором офісу безпеки Альянсу Тоддом Брауном відбулося підписання міжнародної Угоди - Адміністративних домовленостей щодо охорони інформації з обмеженим доступом між Урядом України та Організацією Північноатлантичного Договору. Про це повідомили в прес-службі СБУ.

З українського боку документ підписав Голова Служби безпеки України Василь Грицак.

Зазначається, що угода деталізує процедури взаємної охорони інформації з обмеженим доступом, передбачені загальною Угодою про безпеку між Україною і НАТО від 1995 року, та має наблизити відповідні національні процедури до стандартів Альянсу.

"Підписання угоди – це ще один крок для поглиблення співпраці між Україною та НАТО", – зазначив Грицак. 

Він також додав, що для країни підтримка Альянсу в розбудові сектору безпеки дуже важлива.

"Сьогодні Служба активно реформується з врахуванням досвіду НАТО", – наголосив очільник спецслужби.

За його словами, концепція реформування, яка перебуває на розгляді РНБО, передбачає перетворення СБУ в справжню службу безпеки, яка стоїть на сторожі українського народу, в службу, яка відповідає євроатлантичним стандартам.

Також сьогодні в Національній академії СБ України заплановано відкриття циклу навчальних курсів з реформування служб безпеки, організованих Міжнародним секретаріатом НАТО.

Передбачається, що до кінця року іноземні партнери поділяться своїм досвідом з удосконалення законодавства у сфері безпеки і оборони, реалізації заходів реформування, комунікації із суспільством тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.