НОВИНИ

Нацбанк заявляє про збільшення золотовалютних резервів

За останні 12 місяців резерви зросли на 12%.

У серпні золотовалютні резерви Національного банку, за оперативним даними, збільшилися на 0,15%. Як сказано в повідомленні НБУ, станом на 1 вересня міжнародні резерви України становили 14,103 млрд доларів.

Як наголошується, за останні 12 місяців резерви зросли на 12%, хоча протягом останніх двох місяців темпи їх зростання є незначними.

«Збільшення резервів у серпні відбулося за рахунок надходжень на користь уряду у сумі 368,3 млн доларів від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті», - йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, ці надходження компенсовано низкою чинників.

По-перше, у серпні після тривалого періоду купівлі іноземної валюти НБУ провів лише один аукціон з купівлі з огляду на відсутність надлишкової пропозиції валюти та поновив проведення аукціонів з її продажу з метою згладжування надмірної волатильності курсу гривні в останні тижні місяця. Як наслідок, чистий продаж валюти НБУ за минулий місяць становив 13,4 млн доларів.

По-друге, 305,8 млн доларів спрямовано на платежі Уряду з обслуговування і погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті у сумі (крім платежів на користь МВФ). Зокрема, 252,6 млн доларів витрачено на обслуговування і погашення за державними цінними паперами.

По-третє, у серпні уряд та Національний банк сплатили за обслуговування боргу перед Міжнародним валютним фондом 3,3 млн SDR(54 млн доларів).

Нагадаємо, сьогодні, 5 вересня, Нацбанк провів валютний аукціон з продажу іноземної валюти за гривні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.