НОВИНИ

Силовики домовилися інформувати одне одного в разі застосування спецназу – Луценко

Очільники силових органів прийняли таке рішення після нещодавніх подій навколо НАБУ та ДПСУ.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що після подій 12 серпня навколо Національного антикорупційного бюро України і 16 серпня в Держприкордонслужбі силовики домовилися інформувати один одного в разі застосування спецназу. Про це він сказав на брифінгу в четвер у Києві.

"На прикладі подій 12 серпня між НАБУ і ГПУ, на прикладі позавчорашніх дій в Державній прикордонній службі, де я також вбачаю перевищення необхідних заходів фізичного впливу спецназом щодо вахтера Держприкордонслужби, ми прийняли рішення, яке буде уточнювати алгоритм наших дій щодо застосування спецназу", - сказав він.

Луценко зазначив, що, крім закону, є ще політичні і моральні домовленості керівників правоохоронних структур. "Ми домовилися про те, що в разі необхідності використання спецназу, при наявності відповідного рішення суду, керівник, який застосовує спецназ, інформує керівника іншого правоохоронного органу, куди цей спецназ може зайти, щонайменше, за п'ять хвилин до початку дій спецназу", - повідомив він.

За його словами, в такому випадку керівник тієї силової структури, куди заходить спецназ, або добровільно представляє доступ до приміщень, де необхідно провести слідчі дії, або в разі відмови спецназ буде робити свою роботу.

"Таким чином, "маски-шоу" між силовиками повинні бути припинені", - підкреслив генпрокурор.

Як повідомлялося, 12 серпня у Києві стався конфлікт між працівниками Національного антикорупційного бюро та співробітниками. НАБУ відкрило кримінальне провадження стосовно працівників Генпрокуратури, які викрали і утримували працівників бюро. Згодом оприлюднили відео фрагментів свідчень працівників НАБУ, яких 12 серпня затримали співробітники Генпрокуратури і без складання протоколів утримували протягом 11-ти годин.

16 серпня правоохоронці прийшли з обшуками в Держприкордонслужбу Прикордонників Чопського загону запідозрили в незаконному вирубуванні та вивезенні з України дерев цінних порід на 19 млн грн. У результаті чотирьох офіцерів ДПСУ заарештували із можливістю внесення застави. Держприкордонслужба звинуватила військову прокуратуру в спробах дискредитації. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.