НОВИНИ

Едвард Лукас: За президентства Трампа США можуть вийти з НАТО

Трамп хоче, щоб східноазійські союзники мали свою власну ядерну зброю. Це стане кінцем договору про нерозповсюдження і початком жахливої гонки озброєнь на західному узбережжі Тихого океану, переконаний журналіст.

У разі перемоги на президенстьких виборах кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа Сполучені Штати Америки можуть покинути Організацію Північноатлантичного договору. Про це в черговому номері Тижня пише британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

«Трампа старі правила не цікавлять. Він заявляє, що вірить у велич країни, але явно не вірить в американське лідерство у світі: воно надто дорого коштує. Наслідки будуть відчутними повсюдно. Виявляється, Трамп хоче, щоб східноазійські союзники мали свою власну ядерну зброю. Чудово. Це стане кінцем договору про нерозповсюдження і початком жахливої гонки озброєнь на західному узбережжі Тихого океану», – пише він.

Однак, на думку Лукаса, країни на кшталт Південної Кореї, Тайваню і Японії не мають ілюзій щодо загрози з боку Китаю (і з боку країни-парії — Північної Кореї). «Європейські країни — скупі, розсварені й не готові воювати — набагато менше здатні протидіяти ревізіоністському режиму Владіміра Путіна», – вважає він. Водночас Америка, за його словами, може взагалі вийти з НАТО або зробити, як Франція у 1966 році: залишити структуру військового командування Альянсу.

Читайте також: Едвард Лукас: Найбільша загроза НАТО — внутрішні чинники

«Так чи інакше, перед європейцями відкриється непривітний новий світ, у якому вони самі відповідатимуть за власну оборону», – переконаний Лукас.

«Найбільше проблем виникне у «прифронтових» державах НАТО — Естонії, Латвії, Литві та Польщі. Наші плани щодо їхнього захисту поки що ґрунтувалися на уявленні про те, що Америка, у найгіршому випадку дещо із запізненням, прийде на порятунок. Принцип усе ще діючий: в інтересах усієї Європи зберігати безпековий порядок, який базується на правилах. Але зараз нам доведеться планувати порятунок по-іншому», – резюмує він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.