НОВИНИ

Президенти України й Азербайджану запевнили один одного в невизнанні окупації Нагірного Карабаху та Криму

Київ заявив про категоричну неприйнятність збереження статус-кво Нагірного Карабаху.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Київ не визнає сертифікаційні документи Нагірного Карабаху і вітає аналогічну позицію Азербайджану щодо анексованого Росією Криму. Про це глава української держави заявив під час зустрічі з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.

«Я хочу чітко наголосити, що Україна не визнає, і не буде визнавати відповідні сертифікаційні документи Нагірного Карабаху, про що ми говорили, і вітаємо аналогічну позицію Азербайджану з приводу Криму», – сказав Порошенко, зазначивши, що в рамках візиту було підписано угоду про співпрацю між митними органами двох країн.

Порошенко подякував Алієву за цю позицію щодо суверенітету і територіальної цілісності України. «Звісно ж, в центрі уваги переговорів було головне для наших країн питання - це взаємна підтримка суверенітету, територіальної цілісності і незалежності наших держав», підкреслив Порошенко. «Україна зі свого боку зазначила категоричну неприйнятність збереження статус-кво Нагірного Карабаху і з великою радістю сприйняла тверду позицію Азербайджану щодо невизнання анексії Криму та підтримки територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах», – сказав він.

Нагадаємо, 5 квітня у зоні конфлікту в Нагірному Карабаху домовилися оголосити режим припинення вогню. Активні бойові дії там тривали з 3 квітня. Вірменія і Азербайджан поклали один на одного відповідальність за загострення конфлікту.

Армія невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки визнала загибель 20 своїх військових в результаті бойових дій. Азербайджанська армія оцінює свої втрати в 16 чоловік убитими. Обидві сторони конфлікту також повідомили про загибель мирних жителів під обстрілами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.