НОВИНИ

У німецькій поліції заявили про загрозу експансії російської мафії

Злочинці активно формують нові мережі в країні.

Голова німецької кримінальної поліції Гольґер Мюнх заявив, що російська мафія активно формує нові мережі та вчиняє злочини у Німеччині. Про це він повідомив у інтерв'ю виданню Die Welt am Sonntag, передає Deutsche welle.

«Ми спостерігаємо динамічний розвиток російсько-євразійської організованої злочинності. Зараз вона почала поширюватись на Захід», - пояснив Мюнх.

За його словами, російські мафіозі також активні у «непопулярних» для організованної злочинності типах правопорушень, як-то крадіжки чи пограбування магазинів. Одним з найбільш небезпечних явищ Мюнх назвав «злодіїв у законі» - мафіозних лідерів, які у Німеччині збирають довкола себе не лише росіян, але й абхазців, грузинів та туркменів.

За даними поліції, раніше у Німеччині було близько 20-40 тисяч осіб, пов'язаних із такими утвореннями. Тепер ідеться лише про приблизну «п'ятизначну цифру», оскільки кримінал перебуває у тіні. Мюнх додав, що у мафіозі міцні мережі зв'язків, побудовані як в колишньому СРСР, так і в німецьких в'язницях.

«Вісім-десять відсотків в'язнів німецьких тюрем - російськомовні чи вихідці з РФ, близько 5000 осіб», - вказав Мюнх, та назвав це значним «потенціалом для рекрутингу» до мафії.

Як повідомлялося, у червні поліція Іспанії повідомила про затримання восьми осіб, підозрюваних у відмиванні грошових коштів на €62 млн, отриманих від російських злочинних угруповань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.