НОВИНИ

Москаль звинуватив російські компанії у незаконних махінаціях з українською деревиною

За його словами, після запровадження санкцій росіяни зареєстрували нові компанії у Західній Україні.

Значна частина вагонів з деревиною, які нині зупинили на кордонах України та ЄС у Закарпатській області, належить російським підприємствам. Про це повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, передала його прес-служба.

«Ситуація з ешелонами деревини на прикордонних залізничних станціях «Чоп» і «Батєво» в Закарпатській області залишається незмінною. Станом на сьогоднішній ранок (28.05) 173 вагони (переважно з паливною деревиною, тобто дровами), які з інших областей транзитом через на Закарпаття прямували в країни Євросоюзу, митниця не оформляє через розпорядження голови ОДА Геннадія Москаля. Нагадаємо, що цей документ обмежує розмір експортованих дров до 1-го метра», - йдеться у тексті.

За словами Москаля, значна частина вагонів належить російським компаніям.

«Раніше вони возили в Європу ліс безпосередньо з Росії. Однак після введення економічних санкцій зареєстрували комерційні структури в Україні, почали купувати ліс у західноукраїнських областях (переважно на Львівщині) й вивозити через Закарпаття на продаж у Євросоюз. Мені вже телефонували різні впливові люди з неофіційним проханням відмінити розпорядження про обмеження експортованої деревини. Заявляю, що не збираюся цього робити. Вивезення лісу за кордон через Закарпаття можливе тільки після письмової вказівки центральних органів влади. Якщо така вказівка дійсно буде, я одразу оприлюдню її для громадськості. Тоді всі побачать, хто сприяє нещадній вирубці Карпат, вивезенню за кордон ділової деревини під виглядом дров і фінансуванню комерційних структур країни-агресора», - зазначив Москаль.

Як повідомлялося, раніше Москаль назвав п'ять кроків для боротьби з корупцією на закарпатській митниці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.