НОВИНИ

У Меджлісі розповіли про цьогорічні заходи до роковин депортації кримськотатарського народу

У Києві 18 травня відбудеться мітинг на Майдані Незалежності.

18 травня пам'ятні заходи до роковин депортації кримських татар сталінським режимом відбудуться у Києві, Львові, Харкові, Мелітополі та інших містах України. Про це під час прес-конференції повідомила член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель.

«Мітинг у Києві на майдані Незалежності – основна, але не єдина акція, яка запланована на 18 травня в пам'ять жертв депортації кримськотатарського народу», – зазначила Юксель.

За її словами, низка заходів готується на цей день у Львові – крім мітингу там пройдуть виставки, конференції. Подібні заходи відбудуться в Мелітополі, Харкові, а також на адміністративному кордоні з Кримом у селищі Чонгар.

«Заходи в селищі Чонгар мають для нас особливе значення. Там пройде акція пам'яті жертв депортації, мітинг, флешмоб і інші соціальні заходи, які символізуватимуть єднання материкової України і Криму, де сьогодні мітинги кримських татар під забороною», – розповіла Юксель.

Вона також повідомила, що про трагічну дату цього дня нагадають заходи кримськотатарської діаспори в Туреччині – масові акції на підтримку кримських татар відбудуться в Стамбулі та Ескі-Шеіре, а також в Німеччині, Канаді, США та інших країнах, де живуть представники кримських татар. Крім того, цього дня оприлюднять звернення Меджлісу до співвітчизників, які проживають у Криму.

«Головне, що 18 травня не мають забути в Криму. Меджліс звертається до своїх співвітчизників, які проживають у Криму, відзначити цей день заходами ненасильницького опору, оскільки мова йде про безпеку народу в окупації», – додала Юксель.

«День 18 травня дуже значущий для кримських татар, ми про нього не забуваємо, і ми запрошуємо всіх, хто знаходиться поруч з нами, наших братів-українців, всіх небайдужих громадян разом з нами розділити нашу біль і трагедію і зрозуміти ту ситуацію, в якій сьогодні знаходиться наш народ», – резюмувала член Меджлісу.

Читайте також: Меджліс отримав офіційну заборону мітингу до річниці депортації кримських татар

Як повідомлялося, 26 квітня суд окупаційної влади Криму заборонив діяльність Меджлісу.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в окупованому Криму 13 квітня призупинили діяльність Меджлісу. Відповідне рішення буде діяти до винесення вироку так званим «Верховним судом Криму», який розпочав розглядати справу щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на півострові та визнання його екстремістською організацією на вимогу підконтрольного Росії «прокурора» Криму Наталії Поклонської. 

У Росії Меджліс додали до списку екстремістських організацій. У МЗС такі дії назвали «продовженням сталінських репресій проти корінного народу Криму». Згодом прокуратура Автономної Республіки Крим, яка знаходиться в Києві, розпочала кримінальне провадження через незаконну заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території окупованого Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.