НОВИНИ

В ЄС відреагували на призначення Гройсмана та формування нового уряду в Україні

Європейські високопосадовці з-поміж іншого висловили сподівання, що Кабмін забезпечить виконання Мінських домовленостей.

Європейський союз готовий до співпраці з новим урядом України. Про це йдеться в спільній заяві верховного представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріки Моґеріні і єврокомісара з європейської політики сусідства та переговорів про розширення Йоханеса Хана.

"Сьогоднішнє призначення нового уряду України на чолі з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом є надзвичайно важливою подією, коли новий поштовх для країні є вкрай необхідним. Після проведення багатьох зустрічей, у тому числі нещодавніх, з Гройсманом за часів його попередніх обов’язків як голови Верховної Ради, ми чекаємо на роботу з ним з метою розбудови сильнішої України на базі фундаментальних реформ і підзвітного уряду", - наголосили європейські високопосадовці.

В ЄС відзначили сталі зусилля з імплементації реформ в Україні, починаючи з 2014 року.

"Нині потрібно скористатися моментом, отриманим з призначенням нового прем’єр-міністра і уряду, насамперед щодо відновлення довіри українських громадян", - йдеться у заяві.

В ЄС запевнили, що залишаються відданими політичній підтримці України, а також наданню фінансової і технічної допомоги на її шляху до втілення у життя ключових реформ, модернізації та боротьби з корупцією.

"У цьому контексті ми будемо підтримувати новий уряд у забезпеченні ефективного і прозорого функціонування ключових політичних і економічних інституцій, а також зміцнення верховенства права. Відносно цього надзвичайно важливими є справжні зобов’язання у рішучому проведенні реформи органів прокуратури", - заявили члени Єврокомісії.

Вони також висловили сподівання, що новий український уряд забезпечить виконання Мінських домовленостей.

Як повідомлялося, раніше Верховна Рада затвердила склад уряду Гройсмана. Посада міністра охорони здоров'я залишилася вакантною.

Нагадаємо, 14 квітня Верховна Рада обрала головою уряду Володимира Гройсмана. Після цього спікером Верховної Ради призначили Андрія Парубія, а його першим заступником – Ірину Геращенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.