НОВИНИ

Велика Британія вирішила відправити у Балтійське море п'ять військових кораблів

Також Лондон анонсував розміщення контингенту у шести країнах Східної Європи.

Велика Британія відправить додатково п'ять військових кораблів у Балтійське море в рамках нарощування пристуності сил НАТО у зв’язку із агресією Росії.

Також повідомляється про намір розгорнути значний контингент британських військ чисельністю до 6000 чоловік на ротаційній основі в шести країнах, що межують з РФ. Це має посилити зусилля НАТО з дотримання колективної безпеки на тлі агресивної політики Російської Федерації.

Точна чисельність військ має бути затверджена на саміті НАТО в Варшаві цього літа. Такі країни Східної Європи, як Польща, Болгарія, Румунія, Латвія, Литва та Естонія тиснуть на США, Велику Британію та Німеччину з метою добитися збільшення присутності військових контингентів цих держав на своїй території. Східноєвропейські країни сподіваються, що це стане стримуючим фактором для Росії.

Розгортання морських сил та очікуване розміщення сухопутних військ є частиною того, що НАТО називає більш силовим підходом до президента Росії Владіміра Путіна.

Підвищення нашої присутності у складі сил НАТО надсилає потужний сигнал для наших опонентів, що ми готові відповісти на будь-яку загрозу та захистити наших союзників. 2016 рік ознаменується особливим акцентом на балтійському регіоні», - заявив міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон.

Після років стійкого відведення військ з Європи у зв’язку із закінченням холодної війни, США оглосили минулого тижня про збільшення вчетверо військових витрат (до $ 3,4 млрд) з метою нарощування своєї присутності в Європі на противагу РФ.

Як повідомлялося, Велика Британія проведе в Йорданії військові навчання, готуючись до можливого конфлікту РФ і НАТО. Тренування військ на південному заході Йорданії будуть наймасштабнішими в своєму роді з 2001 року, коли британські війська здійснили подібну акцію в Омані.

9 лютого в вітчизняному МЗС анонсували візит міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Великої Британії, де глава Міністерства обговорить із британськими партнерами ситуацію на Донбасі та в окупованому Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.