НОВИНИ

Ізраїль випробував нову систему протиракетної оборони «Праща Давида»

Фінал тестування відбувся на рік раніше від запланованої дати.

Тель-Авів заявив про успішне завершення випробування спільної американо-ізраїльської системи протиракетної оборони. Очікується, що нововведення буде повноцінно поставлене на озброєння наступного року. Про це повідомляє чиновник у Міністерстві оборони Ізраїлю Яір Раматі.

Нова протиракетна система «Праща Давида» призначена для боротьби з ракетами середньої дальності, якими володіють вороги Ізраїля по всьому регіону, насамперед ліванське шиїтське угруповання бойовиків Хезболла. Система також спрямована на захист проти крилатих ракет на низьких висотах, запущених з великої відстані.

Тест відбувся на тлі різкого зростання напруженості у відносинах між Ізраїлем і Хезболлою після вбивства 20 грудня одного з їхніх бойовиків - Саміра Кантара. Хезболла звинуватила Ізраїль у його загибелі. Три ракети, випущені з південного Лівану, вдарили по північному Ізраїлю пізніше в той самий день. Проте досі жодне угрупування не взяло на себе відповідальність за даний ракетний удар.

Хезболла, що воювала з Ізраїлем протягом місяця під час відкритого конфлікту у 2006 році, як вважають, має десятки тисяч ракет.

Раматі зазначив, що випробування нової протиракетної системи не має нічого спільного з напруженістю з угрупуванням Хезболла, але було частиною поточної програми. Чиновник повідомив, що система надійде до військово-повітряних сил уже 2016 року.

«Праща Давида» є частиною того, що Ізраїль називає «багатошаровою» системою протиракетної оборони, яка вже складається зі «Стріли», що слугує для перехоплення ракет великої дальності з Ірану, і протиракетної системи «Залізний купол».

Як повідомлялося, Ізраїль також виступив за нормалізацію дипломатичних відносин із Туреччиною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.