НОВИНИ

Депутати провалили зміни до закону про місцеві вибори

Йшлося про позбавлення депутатів права визначати перелік населених пунктів Донбасу, де 25 жовтня відбудуться місцеві вибори.

Верховна Рада провалила спробу проголосувати за зміни до законодавства про місцеві вибори стосовно їхнього проведення на Донбасі. За підтримку змін до перехідних положень закону "Про місцеві вибори" (№3018) і в постанову "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів в 2015 році "(№3017) проголосували тільки 211 та 184 нардепи.

Суть запропонованих змін полягала у позбавленні ВР права визначати перелік адміністративно-територіальних одиниць на Донбасі, в яких місцеві вибори 25 жовтня проводитися не будуть, і підтверджувати рішення ЦВК про неможливість проведення місцевих виборів на окремих територіях Луганської і Донецької областей у зв'язку з російською окупацією.

За словами голови комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування (фракція "Батьківщина") Сергія Власенка, дані зміни необхідно внести, оскільки в існуючих редакціях постанову і закон, за його словами, не відповідають Конституції України. С.Власенко підкреслив, що якщо цього не зробити, то "це означає, що ми підриваємо легальність виборів на територіях Донецькій і Луганській областях".

Як повідомлялося, у серпні ЦВК офіційно опублікувала перелік населених пунктів Донбасу, де скасували місцеві вибори.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.