НОВИНИ

ФСБ РФ повернула Україні рибалок, затриманих на кордоні з окупованим Кримом

Російські спецслужби з'ясували, що рибалки паспортний контроль не порушували.

Трьох українських рибалок, яких ФСБ РФ затримала 15 вересня на адміністративному кордоні з окупованим Кримом, повернули в Україну. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Державного агентства рибного господарства.

«16 вересня трьох українських рибалок, які були затримані прикордонниками Російської Федерації – повернули в Україну. Представники ФСБ Російської Федерації вибачилися перед українськими рибалками і передали їх українськими прикордонниками безпосередньо в тому місці, де добою раніше відбулося затримання», – повідомив голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Рибалки розповіли, що російські прикордонники назвали причиною їх затримання «порушення паспортного режиму кордону» і доставили їх на територію тимчасово окупованого Криму.

Читайте також: ФСБ погрозами та насиллям намагалася завербувати українських рибалок

Однак 16 вересня до них прибули представники ФСБ і, посилаючись на показники навігаційних приладів, з'ясували, що рибалки паспортний контроль не порушували – промисел здійснювався на відстані 130 км від адмінкордону з Кримом, на території Херсонської області.

Нагадаємо, 30 серпня стало відомо, що працівники Федеральної служби безпеки Російської Федерації намагались завербувати трьох українців, які рибалили неподалік українсько-російського кордону в Сумській області. Згодом рибалки заявили, що вони не погодились на вербувальну пропозицію представників ФСБ РФ, після чого їх передали представникам Сумського прикордонного загону ДПС України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.