НОВИНИ

Україна визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду – Клімкін

Тепер суд зможе розслідувати злочини РФ на Донбасі та у Криму.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін у вівторок 8 вересня передав у Міжнародний кримінальний суд (МКС) заяву про визнання юрисдикції цієї інстанції на території України. Про це повідомив сам Клімкін на сторінці у мережі Twitter.

«Історичний момент. За дорученням президента я в IntlCrimCourt (МКС) сьогодні вручаю заяву про визнання юрисдикції МКС», – написав голова МЗС.

Він підкреслив: «Україна визнає юрисдикцію по злочинах проти людяності та воєнних злочинів, скоєних з моменту початку агресії РФ».

При цьому голова зовнішньополітичного відомства України послався на ухвалену Верховною Радою 4 лютого цього року декларацію про визнання юрисдикції МКС.

За його словами, у МКС також зазначили активне сприяння української влади в розслідуванні злочинів на Майдані. 

Як повідомлялося, у жовтні 2014 року координатор офісу прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі Алекс Вайтінґ в інтерв’ю «Українському тижню» заявив про неможливість розслідування судом злочинів на території Криму та Донбасу.

"Розслідування стосовно Криму й Донбасу поки що неможливі, бо повноваження МКС не поширюються на Україну через нератифікацію нею Римського статуту. Він не проводить розслідувань на територіях, не охоплених його юрисдикцією", – зауважив тоді Вайтінґ.