НОВИНИ

Стали відомі подробиці загибелі офіцера-десантника під Щастям

Насправді на розтяжці стояла не граната, а потужніший боєприпас – мінометна міна 82 мм із запалом від гранати.

Військовослужбовець 80-ї окремої аеромобільної бригади Володимир Киян загинув при виконанні бойового завдання. Про це в Facebook розповів екс-міністр молоді та спорту, а нині – офіцер ЗСУ Дмитро Булатов.

"Він йшов у складі групи з шести чоловік вздовж річки. Вони вийшли обстежити місцевість на предмет виявлення диверсійно-розвідувальних груп противника, так як вранці в цій околиці спрацювали дві розтяжки. Близько 14:30 під час руху групи вздовж річки "Тайфун" ішов першим. Зачепив розтяжку встановлену в посадці з деревами і кущами. Почувши характерне різке клацання запала, який спрацював (спрацьовує через 3-4 секунди) він зорієнтувався моментально і крикнув: "Граната!". Кинувся у зворотний бік, відштовхнув командира групи, старшого лейтенанта, що йшов позаду і прикрив його своїм тілом. Інші члени групи завдяки "Тайфуну" встигли відійти і залягти. Пролунав вибух", - розповів Булатов.

За його словами, насправді на розтяжці стояла не граната, а потужніший боєприпас – мінометна міна 82 мм із запалом від гранати.

"На превеликий жаль, врятуватися Володимиру не вдалося. Підла ворожа пастка виявилася для нього смертельною. Осколки прилетіли зі спини, фатальний зайшов під лопаткою і потрапив прямо в серце. Прикритий "Тайфуном" командир групи і інші четверо залишилися живі", – зазначив Булатов.

Тайфун погиб при выполнении боевой задачи и спас пятерыхКапитан ВСУ Володимир Киян. Позывной Тайфун. Погиб 3 сентября...

Posted by Dmitry Bulatov on 4 вересня 2015 р.

Як повідомлялося, 3 вересня в районі Щастя загинув військовослужбовець 80-ї окремої аеромобільної бригади Володимир Киян, який поїхав з’ясовувати подробиці розстрілу мобільної групи.

2 вересня під Щастям була обстріляна мобільна група по боротьбі з контрабандою в зоні АТО. Загинули дві людини.

Очільник Луганської обласної військової адміністрації Георгій Тука уже заявив, що мобільна група по боротьбі з контрабандою загинула не від рук бойовиків, а від рук контрабандистів з числа високопоставлених українських чиновників і військових.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.