НОВИНИ

Російська газета описала «найуспішнішу військову операцію ЗСУ з січня»

Йдеться про операцію із зачистки від бойовиків Новоласпи та Староласпи.

Спецкор російської "Новой газети" приїхала на позиції українських військ на Донбасі та поспілкувалася з українськими бійцями про ситуацію на фронті. Матеріал опублікували в електронній версії видання.

«За словами нашого джерела в Міноборони України, про те, що трапилося під селом Новоласпа головнокомандувач Петро Порошенко дізнався лише вранці. У ніч на 10 серпня Збройні сили України, а саме бійці 72-ї бригади, взяли Новоласпу і Староласпу штурмом, провівши найуспішнішу військову операцію з січня», – йдеться у матеріалі «Новой...».

Зокрема, неназваний боєць розповів журналісту Єлєнє Костючєнко про зачистку від бойовиків селищ Новоласпа та Староласпа.

За словами бійця, на якого посилається газета, керівництво бригади нібито самостійно ухвалило рішення про наступ.

«Коротше, на рівні бригади була досягнута домовленість, що, як тільки з їхнього боку щось летить, – відповідає вся артилерія бригади. Ми готові були. Це був не бій, а краса. Вони влаштували обстріл – класичний, але ми зазвичай мовчимо, а тут вся бригада *** (двинула) так *** (двинула). Найбільша бригада в Україні! Тут лампочки лопалися, земля тремтіла. Це був зоряний час, але думав, що точно мене вб'є», – йдеться у цитаті.

Далі переповіли подробиці атаки українських сил.

«Ми били усією міццю. Командир доповів ОБСЄ: нас обстрілювали, ми відповіли. У європейців істерика. Тут сєпари включають героїв, йдуть на наші позиції, командир каже: не реагуйте. І вони майже всі там на мінних полях залишилися. Людей 150 полягло, вони дві машини з шматками тіл вивозили потім. Після цього їх попустило дуже різко. І ми два села зачистили. Вони аж там вс...ся, так бігли. Вони там вже жили в сім'ях, у будинках, взагалі не очікували, що ми прийдемо. Цивільних ми не чіпали», – додали у тексті.

«Наш танк залетів у Білу Кам'янку, дав по трьох бетеерах, роздовбав беху, але вони його підірвали. Екіпаж звалив. Білу Кам'янку ми вже не брали. Потім вони почали групуватися, ми почали обкопуватися. І тут бам – наказ відступаємо до колишніх позицій. Пройшли назад два села. Три танки там залишили. Мені не описати, що на душі коїлося», – зазначили в цитаті.

Окрім того, за словами спецкора «Новой...» бійці ЗСУ звинувачують у відступі «Правий сектор», який розташувався у Старогнатівці.

Взявши участь в бою і отримавши втрати, бійці нібито передали новину на свій сайт, і незабаром командування сектора «М» розбудили журналісти.

Також Костючеєнко написала, що за «змову солдатів проти генералів відповідальності поки ніхто не поніс».

Як повідомлялося, журналіст Андрій Цаплієнко заявив, що у ніч на 10 серпня українські військовослужбовці під Старогнатівкою відбили атаку та захопили ключові висоти противника.

Перед тим штаб повідомив про невдалий прорив 400 бойовиків у цьому районі. За даними керівника прес-служби  Генштабу Владислава Селезньова, під Старогнатівкою один боєць 72-ої бригади загинув, 9 дістали поранень. Водночас у Правому секторі заявили про сімох загиблих під Старогнатівкою.

Згодом Цаплієнко написав, що сили АТО з Новоласпи вийшли на панівні висоти, зберігаючи вогневий контроль над Новоласпою.

У «Правому секторі» тоді повідомили про звільнення Новоласпи, однак згодом спростували таку інформацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.