НОВИНИ

Єврозона відмовилася допомогти Греції за кілька годин до боргового дедлайну

Чиновники ЄС повідомили, що переговори щодо Греції продовжаться 1 липня.

Міністри фінансів єврозони під час екстреної телефонної конференції відмовилися продовжити фінансову допомогу Греції. Це відбулося за кілька годин до того, як збіжить остаточний термін, коли Греція має погасити кредит у сумі 1,8 мільярда доларів.

Чиновники ЄС повідомили, що переговори щодо Греції продовжаться 1 липня.

Як повідомлялося, в канцелярії прем’єр-міністра Греції Алексіса Ципраса розглянули пропозицію Єврокомісії, яка передбачає відновлення фінансування Афін в обмін на письмову згоду уряду країни із умовами кредиторів. 

Нагадаємо, в ніч на 28 червня парламент Греції схвалив пропозицію прем'єр-міністра країни Алексіса Ципраса щодо проведення 5 липня референдуму, на якому громадяни вирішать, чи варто приймати умови кредиторів. Зокрема, йдеться про подальшу фінансову допомогу в обмін на заходи бюджетної економії, проти яких завжди виступав нинішній грецький уряд. Крім того, наслідком вибору греків може бути вихід країни із зони євро та перехід на драхму.

Банки Греції закрили до 6 липня, заборонивши переказ коштів за кордон, а також обмеживши суму коштів, що знімають в банкоматах, до € 60 на добу.

Нагадаємо, 30 червня спливає термін погашення Грецією боргу перед МВФ у розмірі € 1,6 млрд. МВФ відмовився відтермінувати платіж, то ж аналітики передбачають, що без підтримки зовні Афіни можуть оголосити дефолт. Увечері цього дня Ципрас попросив ЄС узгодити нову програму порятунку Греції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.