НОВИНИ

Західні ЗМІ про протести в Донецьку: Невдоволення цивільних зростатиме, бо сепаратисти не збираються складати зброю

Низка видань зауважили, що виступи цивільних є «рідкісною подією» для окупованих територій на сході України.

Видання The  New York Times називає протести у Донецьку «надзвичайно рідкісною подією» на території, контрольованій сепаратистами. У публікації зазначають, що заяви громадян були адресовані не лише українській владі, а й ватажкам сепаратистів, і така публічна критика «зробила мітинг ще більш незвичним».

За повідомленням Agence France Presse, мітинги у Донецьку стали наслідком «образи» місцевих мешканців на бойовиків, які використовують мирних громадян як «живий щит».

«Про подію не згадали на офіційному сайті донецьких повстанців. Раніше вони заявили, що відео, на якому (проросійські бойовики – Ред.) запускають снаяди з дитячих ігрових ділянок та дворів житлових будинків, є фальшивими», - передає AFP.

Видання Bloomberg зазначає, що мешканці Донецька виступили «проти розміщення повстанцями важкого озброєння в житлових районах», і називає публічні заяви мирних громадян «рідкісними».

У статті наголошують, що люди вимагали у бойовиків «припинити обстріли позицій військових і прибрати зброю з вулиць».

«Демонстранти звинувачували ватажків повстанців у байдужості…Інші заявили, що хочуть, щоб бойовики наступали на урядові війська і відтіснили їх подалі від міста», - додає Bloomberg.

За повідомленнями Euronews,  ватажки сепаратистів «виявилися глухими» до прохань мирних мешканців.

«Пізніше лідер повстанців самопроголошеної Донецької Народної Республіки Олександр Захарченко проігнорував невдоволення і заявив, що регіон продовжить боротьбу за незалежність», - йдеться у повідомленні.

«Акція, організована самими громадянами через Інтернет, ілюструє безвихідне становище багатьох мирних жителів території поблизу лінії фронту», - пише австрійське видання Die Presse.

У публікації зазначають, що «невдоволення зростатиме надалі», оскільки ватажки бойовиків відкидають можливість припинення вогню.

Читайте також: Мітинги в окупації: на Донбасі вимагають грошей «у хунти», а в Криму благоустрою