НОВИНИ

Соціолог: Понад 40% українців готові терпіти матеріальні складнощі заради успіху реформ

Це дані за період, коли населення ще не отримало нових комунальних рахунків, тож зараз доволі важко прогнозувати, як це позначиться на статистиці, як суспільство сприйме такі реформи і якою буде реакція на ці зміни.

У грудні понад 40% українців готові були терпіти матеріальні складнощі, очікуючи успіху реформ. Про це заявила директорка Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна.

"Під час нашого останнього грудневого дослідження, коли ми запитували людей, чи готові вони терпіти заради успіху реформ і як довго, 10% респондентів були готові до змін і 33% сказали, що витримають ще рік-два. Залом це 43%. Ще 40% тоді були не готові терпіти. Приблизно половина з них не вірила в успіх реформ, ще стільки само казало, що не витримає їх (ідеться про бідне населення)", - зазначила Бекешкіна.

За її словами, нещодавно було оприлюднено результати дослідження Центру Разумкова, проведеного в першій половині березня.

"Попри істотне порівняно з груднем минулого року погіршення матеріального становища, майже 13% готові терпіти стільки, скільки того вимагається, а ще приблизно 29% погодилися жити в такому стані ще рік-два. Утім, необхідно зауважити, що це дані за період, коли населення ще не отримало нових комунальних рахунків, тож зараз доволі важко прогнозувати, як це позначиться на статистиці, як суспільство сприйме такі реформи і якою буде реакція на ці зміни", - розповіла Бекешкіна.

Детальніше читайте в авторській колонці "Як не хліба, то видовищ" у черговому номері журналу "Український тиждень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.