НОВИНИ

Через газову війну з Україною Газпром втратив $6 млрд - експерти

Збитки російського монополіста перевищують суму, яку він намагається відсудити в України через Стокгольмський арбітраж - $4,5 млрд.

Невдала спроба Газпрому зупинити реверсні поставки газу з країн ЄС до України обійшлася російській компанії в $6 млрд. Про це повідомили ЗМІ, посилаючись на експертів газового ринку.

Згідно з повідомленням, $5,5 млрд Газпром повинен повернути за непоставлені європейським клієнтам з ЄС 16-17 млрд кубометрів «блакитного палива», ще близько $ 400 млн становлять штрафні санкції, пов’язані з невиконанням російською компанією умов договорів.

Раніше повідомлялося, що "Газпром", використовуючи свої прямі та непрямі інструменти тиску, штучно підняв ціни на газ для Угорщини, що автоматично зробило невигідним для України використання маршруту отримання газу через Угорщину.

Крім того, польська нафтогазова компанія PGNiG повідомляла про необгрунтоване зменшення поставок природного газу з Росії. 

Нагадаємо, у червні 2014 року НАК «Нафтогаз» подав до арбітражного суду в Стокгольмі позов про визначення справедливої ​​ціни на газ, який постачає Росія в Україну. У відповідь Газпром подав позов проти української компанії щодо $ 4,5 млрд заборгованості за газ, вже поставлений в Україну. Стокгольмський суд об'єднав два позови, а рішення у справі планують винести восени 2016 року.

Як повідомлялося, чергові газові переговори між Україною та РФ за участі Єврокомісії заплановані на 20 березня в Брюсселі. Єврокомісія пропонує сторонам замість оголошеного раніше «літнього пакета» домовленостей укласти довготривалу угоду, яка діятиме до осені 2016 року – якраз до рішення Стокгольмського суду.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.