НОВИНИ

Червоний хрест сумнівається у неупереджності та нейтралітеті своєї московської філії

Водночас у комітеті не можуть дати "чітку оцінку" "гуманітарним" діям Росії на Донбасі.

У Міжнародному комітеті Червоного хреста (МКЧХ) вважають, що діяльність їхнього представництва в Москві не відповідає принципам організації. Про це заявив президент комітету Петер Маурер під час прес-конференції в п'ятницю в Києві.

«Що стосується питання щодо Червоного хреста в Москві, я не вважаю ці заяви і ту діяльність, яка здійснюється московським Червоним Хрестом, такою, що відповідає принципам нейтралітету, незалежності, незаангажованості, принципам, на яких базується діяльність МКЧХ», – заявив він.

Він поінформував, що звернувся до президента російського Червоного хреста з проханням звернути увагу на це питання з метою дотримання цих принципів у діяльності представництва організації в Москві.

Щодо російських «гумконвоїв» на Донбасі, Маурер зазначив, що «не має чіткої відповідної оцінки, відповідно до інформації колег, які знаходяться на Донбасі».

«Вони дійсно відвідували декілька сіл і дійсно бачили, що деяким людям надали гуманітарну допомогу. Однак, як я вже зазначав, якоїсь комплексної оцінки результатам цього гуманітарного конвою у нас немає», - наголосив він.

Як повідомлялося, представники московського комітету Червоного хреста позивалися на українські ЗМІ до суду черех нібито "перекручування фактів щодо заяв представників організації", однак суд відмовив у сожливості позову.

Конфлікт виник після того як у московському відділені заявили про безпідставність розтиражованої у ЗМІ, з посиланням на їхнє керівничтво, заяви про незаконність "путінських КамАЗів" на Донбасі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.