НОВИНИ

  ▪  

У Генпрокуратурі ще не завершили експертизу подій під Іловайськом

Експертизу призначили 30 вересня 2014 року.

Станом на 26 січня у Генеральній прокуратурі ще не завершили експертизу дій військового керівництва під час операції в Іловайську у серпні 2014 року. Про це повідомили у відповідь на запит Тиждень.ua.

«На даний час проведення експертизи триває», – йдеться у тексті відповіді.

За інформацією прокуратури, експертизу призначили ще 30 вересня 2014 року.

«Генеральною прокуратурою 30.09.2014 у кримінальному провадженні за фактом можливого недбалого ставлення військових службових осіб до служби, під час проведення військової операції у місті Іловайськ, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу, призначено комплексну військово-тактичну та товарознавчу експертизу», – зазначили у прокуратурі.

Також повідомили, що до участі в експертизі залучені понад 20 спеціалістів, серед яких «колишнє керівництво Генштабу» та викладачі військових вищів.

«Проведення (експертизи – Ред.) доручено експертам спеціалізованої експертної установи – Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції, за участі понад 20 провідних спеціалістів у військовій сфері, серед яких колишнє командування Генерального штабу Збройних сил та професорсько-викладацький основних профільних військових вищих навчальних закладів України», – зауважили у повідомленні.

Тривалий час проведення експертизи у Генпрокуратурі пояснюють «оформленням та отриманням експертами та спеціалістами допусків до державної таємниці».

Як повідомлялося, тимчасова слідча комісія депутатів Верховної Ради щодо подій в Іловайську припинила діяльність у зв’язку з обранням нового парламенту.

Як відомо, під час виходу з котла під Іловайськом багато українських військових загинули або потрапили до полону. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.