НОВИНИ

Сироїд: Процес обговорення бюджету де-факто не дотриманий

Разом з тим, віце-спікер Ради наголошує на тому, що бюджет має бути прийнятий до 31 грудня.

Процесс обговорення бюджету на 2015 рік у Верховній раді фактично не був дотриманий через відсутність бюджетної пропозиції. Про це розповіла Тижню віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд, відповідаючи на питання щодо очікувань повноцінного обговорення проекту бюджету.

"Ситуація з бюджетом складна. Цей процес де-факто не дотриманий, бо не було бюджетної пропозиції", - зауважила вона.

"Є певні об’єктивні речі. Скажімо, не можна було зробити бюджетну пропозицію з огляду на те, що ми фактично перебуваємо у стані війни. Плюс попередня рада була доволі специфічною за складом. А зараз грудень. І щоб провести децентралізацію, утримати економіку, потрібно прийняти бюджет до 31-го числа", - нагадує віце-спікер.

За думкою Сироїд, за таких обставин очікувати повноцінного процесу неможливо, крім того, дуже складно пройти всі стадії обговорення за 15 днів.

"Але це не означає, що депутати і політичні сили не працюють над тим. Докладається багато зусиль до того, щоб під час підготовки документа вони були обізнані з цифрами, а не побачили їх в останній момент. Бо позиція багатьох депутатів з усіх політичних сил дуже чітка: за кота в мішку ніхто не голосуватиме. Є коаліція, є коаліційний уряд, і ми розділяємо відповідальність. Тож голосувати за невідомі й необґрунтовані цифри небезпечно для держави й безвідповідально перед суспільством. Поінформованість парламентаріїв є критичною", - зазначила вона.

Нагадаємо, 13 грудня попередній проект бюджету на 2015 рік відкликали з Ради, відправивши його на доопрацювання. Допрацьований держбюджет-2015 зареєстрували в Раді 23 грудня.

Як відомо, депутати і міністри відмовилися від пакетного голосування за держбюджет.

Повну версію інтерв'ю читайте в черговому числі "Українського тижня", №52.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.