НОВИНИ

Франція долучиться до перемовин щодо Донбасу

В МЗС Франції заявили, перемовини у Веймарському форматі дозволять офіційному Парижу координувати свої дії з німецькими і польськими партнерами.

Франція готова долучитися до переговорів з урегулювання ситуації на Донбасі у Веймарському форматі, можливість якого нещодавно обговорили президент України Петро Порошенко та глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Шмайнмайєр. Про це повідомив офіційний представник МЗС Франції Ромен Надаль.

«Франція також долучиться до переговорів у форматі «Веймарський трикутник», що дозволить нам координувати свої дії з нашими німецькими і польськими партнерами. Франція підтримує всі формати для просування міцного і мирного врегулюванню кризи в Україні», - заявив дипломат.

Він також нагадав, що саме в цьому форматі міністр закордонних справ і міжнародного розвитку Франції Лоран Фабіус прибув у лютому цього року до Києва в період загострення ситуації в Україні.

Крім того, французький міністр зустрічався 24 жовтня з німецьким та польським колегами Франком-Вальтером Штайнмаєром і Гжегожем Схетиною, щоб обговорити конкретну ситуацію в Україні у цьому форматі.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко і міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Шмайнмайєр обговорили можливість проведення переговорів з урегулювання ситуації на Донбасі у Веймарському форматі - за участю Німеччини, Польщі та Франції.

Як відомо, в МЗС Польщі вже заявили про свою готовність до перемовин.

Як повідомлялося, голова МЗС РФ Сєргєй Лавров заявляв, що немає необхідності скликати міжнародну конференцію щодо України, оскільки мінський формат Росію цілком влаштовує.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.