НОВИНИ

Експерт: Ми могли уникнути Іловайського котла, якби одразу відступили до Комсомольська

Розроблений щодо Іловайська план мав два недоліки, вважає Тинченко.

Іловайська трагедія стала наслідком реалізації плану, розробленого наприкінці червня 2014 р. Про це у своєму матеріалі для "Українського тижня" пише працівник однієї з структур Міністерства оборони Ярослав Тинченко.

"Цей план був широко розпіарений нашими політиками та полягав у блокуванні військами державного кордону та взятті у кільце Донецька, Луганська та інших міст, де групувались збройні загони сепаратистів та російських добровольців", - пише Тинченко.

За його словами, план мав два суттєвих недоліки:
 
1. Стратегами зовсім не брався до уваги «людський фактор» у Збройних силах України, які "чомусь вважали (і багато хто вважає і донині), що лише вчора мобілізовані з гражданки люди можуть за лічені тижні перетворитись на справних офіцерів та солдатів. На блокування кордонів було кинуто бригади (24-у, 30-у, 51-у, 72-у, 79-у), які на 70-90% складалися з щойно призваних за мобілізацією людей".
 
2. Ані члени уряду, ані генералітет не очікували, що війська Російської Федерації візьмуть участь у збройному конфлікті у Донбасі, а "розстріл з «Градів» з території РФ української колони під Зеленопіллям 11-го липня став для всіх цілковитою несподіванкою".  
 
"Вже у 20-х числах липня стало остаточно очевидним, що план зазнав фіаско, і слід виробляти якусь нову стратегію", - пише він.
 
"Іловайського котла могло не бути, якби одразу після надходження даних про перетин кордону російськими військами українські сили покинули місто та відступити в бік Комсомольська. Причому цей шанс зберігався щонайменше два дні", - заявляє Тинченко.

Більше читайте у матеріалі "Іловайськ: цифри і факти" у №45 "Українського тижня".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.