НОВИНИ

Відзавтра Януковича зможуть засудити заочно

Під час розгляду справ злочинців, які втекли з України, в суді обов'язковим є тільки присутність захисника.

Газета Голос України в четвер, 30 жовтня, опублікувала закон, що дозволяє притягти екс-президента Віктора Януковича і ряд представників його оточення до кримінальної відповідальності заочно. 

Ухвалений закон передбачає, що стосовно підозрюваного (обвинуваченого), який переховується від органів слідства та суду, якщо він знаходиться за межами України, здійснюватиметься спеціальне кримінальне провадження. Під час розгляду справ злочинців, які втекли з України, в суді обов'язковим є тільки присутність захисника. 

Можливість спеціального кримінального провадження стосуватиметься злочинів проти основ національної безпеки України та злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Нагадаємо, наприкінці лютого міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив деталі втечі Януковича.

Зокрема, за його словами, 21 лютого, в п'ятницю екс-президент у супроводі Андрія Клюєва, вилетів вертольотами з Києва в Харків, з наміром взяти участь у з'їзді депутатів Партії регіонів у Харкові. Наступного дня, переночувавши в держрезеденції в Харкові, відмовився від участі в з'їзді, записав відеозвернення і вертольотами полетів до аеропорту Донецька. Після прибуття в аеропорт Донецька, разом з охороною, з вертольотів пересів на два приватних літака типу Фалькон.

Прикордонники заявили, що перешкодили вильоту, після чого Янукович відбув до держрезиденції в Донецьку, де і пробув кілька годин. А пізно ввечері 22 лютого, за словами Авакова, автомобілями без супроводу ДАІ кортеж Януковича відбув до Криму, де зупинився в одному з приватних санаторіїв. Згодом він поспішно направився в напрямку аеропорту Бельбек. Не доїжджаючи туди, зупинився в приватній резиденції в районі Балаклави.

Згодом з'явилася інформація, що Янукович нібито перебуває на території однієї з частин Чорноморського флоту.

Пізніше Янукович дав кілька прес-конференцій у Ростові-на-Дону, а в Україні його оголосили в розшук.

Згодом президент РФ Владімір Путін зізнався, що допоміг Януковичу втекти з України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.