НОВИНИ

Військова прокуратура отримала понад 2 тис. секретних документів по Іловайську

Для розслідування причин трагедії під Іловайськом потрібна форма допуску №1 – для ознайомлення з документами з особливою важливістю.

Військова прокуратура вилучила понад 2 тис. секретних документів під час роботи з розслідування кримінального провадження стосовно оточення українських сил в Іловайську у серпні. Про це заявив заступник генерального прокурора-головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

За його словами, слідство зіштовхнулося з тим, що для розслідування цього провадження необхідна форма допуску №1, тобто допуск до ознайомлення документів з особливою важливістю.

"Ми виїхали в зону АТО й допитали фактично всіх, хто на той момент залишався в секторах Д и В. Одержали й здійснили вилучення понад 2 тис. документів з їхнім описом. Тобто це бойові розпорядження, накази, переписка", – зазначив Матіос.

За його словами, деякі свідки кілька разів не з'являлися на допити, коли їх викликали.

Водночас, Матіос вважає неправильним публічне обговорення причин трагедії в Іловайську, зокрема, за його словами, тимчасова слідча комісія Ради по інциденту не повинна обговорювати привселюдно ситуацію, що відбулася.

Він зазначив, що всі військові Міноборони, яких уже допитали, дали зобов'язання про нерозголошення інформації досудового розслідування.

Нагадаємо, у парламенті створили тимчасову слідчу комісію з розслідування причин трагедії в Іловайську.

Крім того, Генпрокуратура розпочала розслідування щодо дій керівництва Міністерства оборони та Генерального штабу під час операції поблизу Іловайська.

Тим часом, командир батальйону спецпризначення "Донбас" Семен Семенченко заявив, що загальні втрати українських військових під Іловайськом складають більше тисячі осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.