НОВИНИ

  ▪   Святослав Птіцин

Чорновіл: Екс-регіонали можуть з'явитися у списках інших партій, зокрема в Ляшка

Частина непублічних членів Партії регіонів може пройти до наступної Верховної Ради за списками інших партій, зокрема за списками Радикальної партії Олега Ляшка. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив екс-депутат Тарас Чорновіл.

Коментуючи заяву Бориса Колеснікова про те, що Партія регіонів не планує йти на вибори до Ради, Чорновіл зазначив, що вдатися до таких кроків регіоналів змусила соціологія.

"Були різні причини, деякі з них сумнівні, але основний фактор, через який зреагував Колесніков і прийняв рішення про те, що ПР не піде на вибори, пов'язаний із хорошою внутрішньою соціологією. Вона показала повну безнадійність списку ПР і показала, що "об'єднана опозиція" Сергія Льовочкіна для них не є варіантом. Тож імовірність їх проходження мінімальна", - зазначив Чорновіл.

"Треба розуміти, що нинішня Партія регіонів інакша від Партії регіонів Віктора Януковича. Нинішня ПР твориться навколо Колеснікова, якого можна пов'язувати з Рінатом Ахметовим. Відтак можна говорити, що у Колеснікова не було бажання іти "в прийми" до чужої структури і не мати гарантій на проходження в Раду. Тож відхід від участі в списках був досить прогнозованим. Але це виявилося несподіванкою для помітних регіоналів, які сподівалися через списки потрапити до ВР, особливо для тих, хто не має досвіду роботи в округах", - додав він.

Водночас Чорновіл зазначає, що колишні регіонали, зокрема так звана "група Льовочкіна" йтимуть на вибори у так званому "опозиційному блоці".

"Є великі шанси на те, що "Блок" буде провальний. Соціологія показує відсутність електоральної бази, несприйняття будь-чого, пов'язаного з ПР. За відсутності голосування у найбільш маніпульованих регіонах – це середній Донбас, Крим – вони до Ради не пройдуть", - переконаний екс-депутат.

"Є група "м'яких регіоналів", які підуть з Сергієм Тігіпкою. Наразі його партія нижче прохідного бар'єру, але велика частина з тих 25%, які досі не визначилися з голосуванням, це виборці на півдні і сході, який свого часу голосував за ПР. Тож електоральна база для підвищення голосів у Тігіпка є. Тож ймовірність його проходження до парламенту висока і частина регіоналів спробували закріпитися там", - зауважив Чорновіл.

"Також є частина "не засвічених" ПРівців, які будуть з'являтися в інших проектах. Але це будуть не класичні регіонали, вони ближчі до Дмитра Фірташа і Льовочкіна, це люди впливу. Думаю, їх прізвища будуть у різних списках, зокрема у Радикальній партії Ляшка, але це не є суттєвим вкрапленням", - додав він.

"Також будуть серйозні спроби по-максимуму засвітитися в округах, але й це не спрацює. Як ми бачимо, нині прив'язка до Партії регіонів дає мінус будь-кому. Тож багато людей вони не проведуть", - додав Чорновіл.

"Як на мене у наступному скликанні Ради скомпонувати велике представництво регіоналам не вдасться за будь-яких обставин", - резюмував Чорновіл.

Нагадаємо, 14 вересня секретар президіуму Партії регіонів Борис Колесников заявив, що позачергові вибори до парламенту не входять до планів ПР.

Водночас, 10 вересня частина колишніх "регіоналів" створила так званий "Опозиційний блок", з яким планує піти на вибори.

Як відомо, позачергові парламентські вибори відбудуться в Україні 26 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.