НОВИНИ

Голова ЦВК занепокоєний насильством проти Журавського

Центральна виборча комісія занепокоєна проявами насильства до кандидатів у народні депутати України. Про це йшла мова під час зустрічі голови ЦВК Михайла Охендовського з делегацією Бюро демократичних інституів і прав людини ОБСЄ на чолі із керівником місії зі спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради Каетані де Зулуетой Овтрам.

"Центральна виборча комісія вкрай стурбована проявами насильства до кандидатів у народні депутати України, які, на жаль, вже мають місце на нинішніх виборах", - заявив голова ЦВК. 

Так, Охендовський нагадав, що кілька днів тому народний депутат Віталій Журавський, який є і кандидатом у народні депутати у виборчому окрузі № 66 (Житомирська область), "зазнав нападу і був підданий грубому насильству буквально біля входу в парламент". 

"За словами самого постраждалого, цей ганебний акт міг бути організований одним з його опонентів, який також балотується в цьому виборчому окрузі", - зазначив Охендовський. 

За його словами, в ЦВК поки відсутня інформація, чи звертався Журавський з цього приводу до правоохоронних органів. Але, незалежно від того, ЦВК сподівається, що органи МВС проведуть максимально швидке і ефективне розслідування цього злочину, тим більше, що за наявними відеоматеріалами можна встановити всіх виконавців цього злочину, а отже - і його замовника, і всі вони обов'язково повинні понести покарання у відповідно до закону, заявив Охендовський.

"Подібні випадки, безсумнівно, спрямовані на дискредитацію нашої держави в очах цивілізованого світу і вигідні тільки тим, хто продовжує ставити під сумнів можливість проведення в Україні вільних і справедливих виборів. З такими печерними проявами не повинні миритися ні державні органи, ні громадянське суспільство. Насильству щодо кандидатів, членів виборчих комісій чи виборців ніколи не повинно бути місця на виборах ", - заявив Охендовський.

Нагадаємо, 16 вересня колишнього регіонала, а нині представника групи "Економічний розвиток", нардепа Віталія Журавського посадили у смітник мітингувальники, які зібралися під будинком парламенту.

Як відомо, Журавський є автором законопроекту про кримінальну відповідальність за наклеп, який навіть встигли прийняти у першому читанні.

Також повідомлялося, що Журавський позивався до суду на журналістів та вимагав спростувати інформацію про те, що він був найбільшим порушником виборчого законодавства на Житомирщині під час парламентської кампанії 2012 року.