НОВИНИ

Савченко відмовилась від «психіатричної експертизи», призначеної російським судом

Українська льотчиця Надія Савченко, яка перебуває в полоні в РФ, заявила, що не спілкуватиметься з російськими лікарями, які проводитимуть її психіатричну експертизу. Про це повідомив у Twitter її адвокат Ніколай Полозов.

У своїй письмовій заяві Савченко наголосила, що вважає призначену їй психіатричну експертизу незаконною.

«Відмовляюся розмовляти з працівниками клініки, давати будь-які свідчення, відповідати на будь-які запитання письмово чи усно, заповнювати будь-які анкети чи складати будь-які тести», – повідомила льотчиця.

Крім того, у своїй заяві Савченко заборонила медикам здійснювати щодо неї будь-які медичні процедури.

«Будь-який вплив на мене – фізичний, моральний, психічний, психологічний – буде незаконним», – додала вона.

Разом з тим адвокат українки Полозов заявив, що рішення суду провести психіатричну експертизу саме у Москві, а не у Воронежі, у СІЗО якого перебуває Савченко, фактично унеможливить доступ адвокатів до Надії протягом місяця.

Як повідомлялося, під час засідання 27 серпня російський суд відмовився випустити Савченко під заставу і продовжив її утримання під вартою до 30 жовтня. Крім того, за рішенням суду, найближчим часом Савченко помістять на місяць до інституту ім.Сербського на судову психолого-психіатричну експертизу.

Нагадаємо, українська льотчиця Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала у зоні АТО на Луганщині, разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох бойовиків.

8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Тоді ж у МЗС України заявили, що вивезення жінки-офіцера до Росії є підтвердженням того, що терористи діють за сприяння спецслужб РФ. Водночас, РФ запевняє, що затримало Савченко як біженку.

Нагадаємо, у Росії Савченко звинувачують у вбивстві журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, які  загинули 17 червня під Луганськом. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.